23.3.14.

Milan konačno uzeo neki bod, ali opet nije pobedio!

Rossoneri prekinuli niz od tri uzastopna poraza.

Pozitivna promena u redovima Milana - nije poraz, al' nije ni pobeda. Rossoneri ni na četvrtoj uzastopnoj utakmici nisu uspeli da osete slast pobede, ali su barem uspeli da prekinu niz od tri poraza, čime su došli na deobu 11. pozicije sa Sampdorijom Siniše Mihajlovića. Izabranici Clarenca Seedorfa odigrali su 1:1 sa Lazijom na Olimpicu u jednom prilično neinteresantnom meču, gde je nerešeni ishod možda bio i najrealniji.

Koliko je susret nebesko-plavih i crno-crvenih bio dosadan najbolje govori podatak da gotovo celo prvo poluvreme nije viđen šut u okvir gola!?

Prva ozbiljnija prilika viđena je tek u 38. minutu, kada je Honda poslao jedan jak, ali neprecizan udarac sa nekih dvadesetak metara od protivničkog gola. A onda je usledio i prvi pogodak u režiji Rickyja Kake. Iskusni Brazilac, koji je protiv kluba iz prestonice poneo kapitensku traku, želeo je da uputi centaršut u srce kaznenog prostora, ipak ona se od Konke odbila, a Berisha se našao na "krivoj nozi", pa su Rossoneri poveli sa 1:0.

Za razliku od prvog dela igre, drugo poluvreme bilo je za nijansu "življe". Domaćin je krenuo u ofanzivu, Lucas Biglia je propustio solidnu šansu u 56. minutu, ali svega pet minuta kasnije na scenu je stupio Alvaro Gonzalez. Vezista Lazija je odlično iskoristio centaršut sa desne strane i snalažljivost Biglije i loptu poslao iza leđa Amelije.

Do kraja utakmice gosti su imali dve poluprilike da ugroze gol rivala, ali su Pazzini i Balotelli bili neprecizni, i ostalo je miroljubivih 1-1.