26.4.14.

Pjanić provozao Milan, Roma ne odustaje!

Rimljani se poigravali sa očajnim "Rossonerima", lakih 2:0 za "Vučicu" koja je na -5 od Juventusa.

Roma je otvorila 35. kolo pobedom protiv Milana. Na kraju, bez veće muke Rimljani su slavili u meču koji je obeležio sjajan gol Miralema Pjanića.

Posle prvog poluvremena u kome je najbolju šansu imao Ljajić, domaćin je poveo u 43. minutu kada je Pjanić prošetao odbranu rivala, podsetio na golove Diega Maradone i na kraju matirao Abbiatija.

To je praktično bio uvod u Milanov kraj, Pjanić je imao još jednu šansu, na drugoj strani Milan je pretio preko Montoliva.

Ali, praktično čekalo se da Roma dotuče rivala i to se desilo sredinom drugog dela, kada je Gervinho posle šuta Tottija potvrdio pobedu domaćih.

Do kraja je Milan pokušavao da se vrati u meč, ali jasno da je Roma u ovom trenutku za dve ili tri klase jači tim, uostalom razlika od 34 boda dovoljno govori.

Slavlje na "Olimpicu" nada još greje, Roma je na -5 od lidera, Juventus u ponedeljak gostuje protiv Sassuola. Posle toga će do kraja biti tri kola, čini se da je pred Rimljanima nemoguća misija, iako u pretposlednjem kolu čekaju Juve na "Olimpicu".

Izvor: sportske.net