11.5.14.

Atalanta udaljila Milan od Evrope, evrogol Brienze!

Posle velike pobede nad Interom u prošlom kolu, izgledalo je da ćemo ''Rossonere'' ipak gledati na evropskoj sceni sledeće sezone. Ali, današnji poraz u Bergamu ih je značajno udaljio od tog cilja...

U prvom današnjem susretu pretposlednjeg kola Serije A, Atalanta je bukvalno u poslednjim sekundama savladala Milan sa 2:1, iako su ''Rossoneri'' imali vođstvo početkom drugog poluvremena.

Domaćem timu ovaj meč nije mnogo značio, oni su osigurali mesto u sredini tabele, ali je za ekipu Clarenca Seedorfa značio jednu od presudnih bitaka za plasman u Ligu Evrope.

Milan je tokom prvog poluvremena mogao do vođstva, ali je odličan šut Balotellija zaustavila prečka. U nastavku mnogo više uzbuđenja.

Posle samo šest minuta igre u nastavku, Milan je poveo autogolom Bellinija i činilo se da stvari polako dolaze na svoje mesto.

Nešto kasnije, Kaka je imao odličnu priliku da duplira prednost Milana, ali umesto toga, dogodio se preokret!

Prvo je u 68. minutu Atalanta iznudila najstrožu kaznu, koju je u gol pretvorio Denis za izjednačenje na 1:1.

Ovaj gol je izazvao nervozu kod igrača Milana, pa je odmah zatim došlo do verbalnog sukoba između Mexesa i Raimondija.

Sve se ipak brzo smirilo, a onda mnogo bure u finišu. Mogao je Balotelli u 89. minutu da donese pobedu Milanu, odlično je šutirao iskosa sa desne strane, ali je ovog puta stativa spasila domaće.

Napadao je Milan i dalje, ali bukvalno u poslednjim sekundama nadoknade vremena, gosti su doživeli još veći šok. Brienza je raspalio sa dvadesetak metara, a lopta završava u gornjem desnom uglu - 2:1, Milan ostaje praznih šaka, a po svemu sudeći i bez plasmana u Evropu!