15.6.14.

Ne može Honda sam

Sinoćnim golom protiv 'Slonova' vezista Milana postao je najbolji stralac u istoriji 'Zemlje izlazećeg sunca' na Mondijalima, ali slaba je to uteha kada su Drogba i drugovi uzeli ceo plen i upisali tri boda fantastičnim preokretom u roku od dva minuta.

Sa tri gola na svetskim prvenstvima Keisuke Honda je ušao u istoriju japanskog fudbala kao najbolji stralac.

Zanimljivo, ovaj fudbaler postigao je prvi gol za svoju reprezentaciju i na prošlom Mondijalu u Južnoj Africi protiv Kameruna za pobedu od 1:0.

Japanci su od tada do sinoćnog poraza od Obale Slonovače postigli ukupno 5 golova, Honda je imao udeo u svakom od njih - tri je dao, dva namestio.

Pre četiri godine Japanci su stigli do 1/8 finala gde su ispali od Paragvaja na penale, pošto posle 120 minuta igre nije bilo golova.

Nikada nisu otišli dalje od toga, u Južnoj Africi su ponovili uspeh iz 2002. godine gde su bili domaćini, tada im je presudio Turčin Ümit Davala.

Sada je situacija nakon poraza od 'Slonova' teška, ni pobede nad Kolumbijom i Grčkom u nastavku ne garantuju plasman u nokaut fazu.

Izvor: sportske.net