17.8.14.

Milan pao na "Mestalli", Lopez očajan na debiju!

Fudbaleri Milana nastavili su sa pripremama za novu sezonu kontrolnom utakmicom sa Valencijom koja je završena porazom "Rossonera" koji će najviše pamtiti novajlija Diego Lopez.

Sudeći prema viđenom na još jednom kontrolnom meču koji su fudbaleri Milana odigrali večeras u Španiji, Filippa Inzaghija očekuje mnogo muke na klupi "Rosaonera".

Milan je večeras poražen u duelu sa Valenxijom rezultatom 2:1 (2:1) a meč je obeležila loša partija debitanta Diega Lopeza ali i većeg dela odbrambenih igrača gostujućeg tima.

Inzaghi je ukazao priliku doskorašnjem golmanu Reala a večeras za Milan nisu igrali Balotelli, De Jong i Niang dok je Adil Rami ostao van tima zbog činjenice da navijači Valencije nisu dobro reagovali na njegov dolazak na "Mestallu".

Paco Alcacer postigao je vodeći gol za Valenciju iskoristivši grešku Cristiana Zapate nakon koje je lobovao Diega Lopeza sa više od 40 metara.

Keisuke Honda izjednačio je rezultat fenomenalnim golom iz slobodnog udarca u 28. minutu ali je domaćin vrlo brzo ponovo došao do prednosti.

Diego Lopez umalo je častio fudbalere Valencije još jednim golom ali je Zapata počistio "brljotinu" španskog golmana ali je indolentnost odbrane Milana omogućila domaćinu da stignu do drugog gola u 38. minutu kada Lopez prima gol u bliži ugao.

Pred odlazak na odmor Stephan El Shaarawy našao se u prilici da izjednači ali je sa svega nekoliko metara udaljenosti od gola jedva dobacio do linije.

Imao je Milan u nastavku igre još nekoliko prilika da izjednači ali je do kraja na snazi ostao rezultat iz provog dela igre za novu glavobolju navijača "Rossonera".

Milan: Diego Lopez, Abate (od 81' Mexes), Bonera, Zapata (od 60' Alex), Albertazzi (od 70' Armero), Poli (od 81' Mastalli), Cristante, Muntari (od 70' Essien), Honda, Pazzini (od 60' Menez), El Shaarawy.

Izvor: sportske.net