14.9.14.

Devet golova u Parmi i tesan trijumf Milana

Neverovatnu utakmicu odigrali su večeras Parma i Milan u sklopu drugog kola italijanske Serije A, a gosti su ostvarili pobedu rezultatom 5:4.

Dueli Parme i Milana oduvek su puni žara, a tako je bilo i večeras. Dosta prekida, kartona, ali i dosta golova. Malo i previše, možda? Zaista jedna sjajna utakmica u kojoj je Milan bio blagi favorit, pa je na kraju i došao do druge pobede pod palicom novog trenera, proslavljenog napadača Filippa Inzaghija.

Prvih 25 minuta bez previše uzbuđenja, a onda se “otvorilo”. U 25. minuti Giacomo Bonaventura, koji je ovog leta došao u klub, na asistenciju Honde, pogađa za 0:1.

Dva minuta kasnije, Parma je izjednačila, a glavom je loptu u mrežu bivšeg kluba poslao iskusni Antonio Cassano. Do kraja prvog dela dominacija Rossonera i novi pogoci.

Abate je centrirao u 37. minutu, a Honda glavom loptu poslao pod prečku domaćeg gola. U samoj završnici prvog dela Lucarelli je skrivio penal, Jeremy Menez siguran s 11 metara za sjajnih 3:1 u korist gostiju.

Domaći fudbaleri se nisu predavali. U šestoj minuti nastavka su preko Felipea smanjili na 2:3. U 58. minuti Bonera, štoper gostiju, mora pod tuš zbog dva žuta kartona.

S igračem manje Milan ne da se dobro branio, već je postigao i četvrti gol. Nigel de Jong je bio strelac u 68. minutu. Nije tu ništa bilo gotovo. Igrala se 73. minuta kada je Lucarelli smanjio na 4:3. U 77. minuti Felipe je dobio drugi žuti, pa su snage na terenu bile izjednačene.

I kad se činilo da nećemo više uživati u golovima, Menez postiže eurogol u 79. minuti, svoj drugi, Milanov peti. Milan je poveo 5:3 na 10-ak minuta pre kraja utakmice. Autogol De Sciglija u 89. minuti vratio je Parmi nadu da u šest minuta nadoknade može izbeći poraz, ali je ostalo 4:5.

Parma - Milan 4:5 (Cassano 27, Felipe 51, Lucarelli 73, De Sciglio 89 - ag/ Bonaventura 25, Honda 37, Menez 45 - penal, 79, De Jong 68)