26.10.14.

Iličić ućutkao San Siro, bledi Milan postao najefikasniji tim Serije A?! (VIDEO)

Rossoneri propustili šansu da se primaknu samom vrhu tabele.

Posle dve vezane pobede i probuđene nade kod navijača da bi Milan mogao da se priključi samom vrhu tabele, evo novog razočarenja za Rossonere! U derbiju osmog kola Serije A četa Filippa Inzaghija odigrala je samo 1:1 sa Fiorentinom kod kuće i tako propustila šansu da smanji zaostatak za vodećima.

Derbi nije ispunio očekivanja. Samo po dva udarca u okvir gola, spor ritam utakmice, gotovo bez uzbuđenja i na kraju miroljubivih 1:1. Jedino što može da bude uteha domaćima jeste činjenica da su prekinuli negativni niz od tri poraza protiv ovog rivala kod kuće.

Viola za prvih 45 minuta nije napravila nijednu šansu, tačnije, za čitav meč gosti to nisu uspeli da urade. U tom prvom delu Milan je uspeo da povede golom De Jonga, ali daleko od toga da je igra bila na očekivanom, a kamoli na željenom nivou. Ništa življe nije bilo ni u nastavku. Iz drugog šuta u okvir gola Montellin tim je došao do izjednačenja i to je bilo to.

Očigledno, Inzaghi i njegov tim nisu dovoljno dobro prostudirali igru gostiju iz Firence. Iličić je pogodio sa nekih dvadesetak metara, bio je to četvrti od gol van kaznenog prostora Fiorentine od šest, koliko su ukupno dali ove sezone, a defanzivci Milana su mu previše lako dozvoli da dođe u tu situaciju.

Bilo je očigledno da Rossonerima nedostaje klasan napadač u finišu kada su jurili drugi gol. Torres je ušao u poslednjih desetak minuta, ali domaći praktično od tog trenutka nisu nijednom ozbiljno pripretili Netu.

Zvuči neverovatno, ali zahvaljujući golu De Jonga Milan je postao najefikasniji tim Serije A?!