23.11.14.

"Madonnina" bez pobednika!

Dinamičan ne i posebno kvalitetan milanski derbi, oba tima na kraju će biti nezadovoljna remijem. Menez doneo prednost Milanu, Joel Obi postavio konačnih 1:1!

Počelo je veoma žustro, odmah su igrači Intera tražili penal, posle duela Mexesa i Icardija pred golom Lopeza. Na drugoj pada Essien u duelu sa Ranocchijom, sve to se desilo u prva tri minuta, ali sudija Guida nije ni pomišljao da svira penal.

Zicer za Inter u 8. minutu, katastrofalna greška Muntari, Icardi sam pred Lopezom, Španac je spasio "Rossonere".

Probao je i Guarin iz velike udaljenosti, Inter nekako bolji, otresitiji, ali je do gola stigao Milan.

Akcija po desnoj strani, Muntari i El Shaarawy su kombinovali, "Faraon" centrirao, majstorski je Menez "otvorio" nogu i matirao nemoćnog Handanovića. Slabiji tim do tog trenutka je poveo.

To kao da je šokiralo Inter, nisu se oporavili do kraja prvog dela, napadali su jalovo, Milan čekao šansu za kontranapad pa do odlaska na odmor nije bilo nikakvih većih uzbuđenja.

U nastavku prvo je pripretio Milan, Bonaventura je bio u izglednoj poziciji, Ranocchija izblokirao šut, dovoljno da umesto iza leđa Handanovića završi u korneru.

U jednom od narednih napada velika prilika za Inter, šetala se lopta po petercu, Kuzmanović je bio najbliži tome da je ubaci u mrežu, na kraju se Icardi ponovo obrukao, Milan je preživeo.

Ipak, Inter stiže do izjednačenja posle sat vremena, Joel Obi je jednu odbijenu loptu od strane Zapate odlično zahvatio, završila je u donjem uglu Lopeza, 1:1.

Rasplamsala se borba, dosta grešaka, zicer je promašio El Shaarawy, sam pred Handanovićem, "Faraon" je pogodio prečku.

Onda na drugoj strani, ponovo Icardi, pravi tragičar, ovoga puta je dobro šutirao, izdala ga je sreća, lopta je okrznula prečku, ostaje 1:1. U samom finišu, sreća za Inter, rezervista Poli je mogao da postigne zlatni gol, Ranocchiju je lopta zakačila, spasio je siguran gol.

I to je bilo sve, srčano, ne i kvalitetno, možda najpravednije, niko neće biti zadovoljan. Sa druge strane u derbiju je najvažnije da se ne izgubi.

Od naših Vidić je presedeo na klupi, Kuzmanović počeo, odigrao solidno, imao i šansu da postigne gol.

Izvor: sportske.net