30.11.14.

Menez prešao Zebru iz dva koraka

Dobra igra Rossonera i loše suđenje obeležili trijumf nad Udineseom.

Milan je iz dva koraka prešao Zebre sa Friulija. Junak dana sa San Siru je bio Jeremy Menez koji je postigao oba gola u trijumfu Rossonera od 2:0 nad Udineseom. Dobra igra Inzaghijeve čete i loše suđenje Paola Valerija su obeležili pobedu Milana.

Rossoneri su bili dominantni u prvom poluvremenu i zaslužili vođstvo koje im je sudija nepravedno oduzeo u 17. minutu. Rami je tukao glavom, Karnezis odbranio, ali tek pošto je loptu izvadio iz gola kada je prešla gol liniju. Vratila se slika onog čuvenog Muntarijevog poništenog gola priotiv Juventusa, ali ovoga puta je priča imala bolji epilog po Rossonere.

U drugom poluvremenu su domaći fudbaleri slomili otpor crno-belih. Meč je „odlokiran“ kada je Valeri u 65. minutu opravdano pokazao na belu tačku posle prokršaja Domizzija nad Hondom, ali je prestrogo pokazao crveni karton gostujućem defanzivcu. „Iskupio se“ na podjednako sporan način kada je desetak minuta kasnije isključio Essiena. Menez je potom rešio sve dileme posle solo prodora.

Povratak Andree Stramaccionija i Dejana Stankovića u Milano se nije završio dobro po nekadašnji tandem Intera...