14.12.14.

Konačno dobra partija Milana! Preporođeni Menez i Inzaghijev Džek prekinuli Napolijevu seriju (VIDEO)

Rossoneri pružili najbolju partiju od dolaska Inzaghija na kormilo i zaslužno savladali Benitezov tim sa 2:0.

Konačno je i Milan pružio partiju koja je mogla da zadovolji njegove navijače. Rossoneri su u možda i najbolje odigranoj utakmici od početka sezone savladali Napoli na San Siru sa 2:0 i prekinuli seriju nepobedivosti Napolitanaca koja je trajala 11 mečeva.

Povratak Montoliva i De Jonga u startnih 11 polako počinje da daje rezultate. Žila kucavica Milanovog veznog reda je večeras dobro funkcionisala i to se videlo na igri celog tima, pošto su Menez, Honda i Bonaventura imali mngoo više prostora u napadu i upotrebljivih lopti.

Torres je opet ostao na klupi, kao i El Shaarawy, i ispostavlja se da Milan u formaciji bez klasične devetke funkcioniše sve bolje. Najava za tako nešto je stigla već u šestom minutu. Bonaventura je majstorski grunuo u prostor za Meneza koji je lepom varkom tela poptuno izbacio Koulibaly-a iz igre i potom izuzetnom preciznim udarcem u suprotan ugao po zemlji doneo vođstvo Rossonerima.

Napoli je uzvratio preko Higuaina i Callejona, ali Diego Lopez njihov nekadašnji saigrač iz Real Madrida je bio na visini zadatka. Potom je Poli propustio jako dobru priliku na drugoj strani...

Slično kao i u prvom poluvremeni, Milan je i u drugom delu igre postigao gol posle nekoliko minuta. U 52. minutu, Armero je fenomenalno centrirao i pogodio u glavu Bonaventuru koji je glavom skrenuo loptu u mrežu i matirao Rafaela. Sjajna partija mladog veziste sa nadimkom 'Džek' koji je postao jedan od Inzaghijevih miljenika. A verovatno se Inzaghi večeras zapitao, zašto mu je trebalo toliko vremena da pružili priliku Armeru na poziciji levog beka...

Razigrani Menez je imao još jedan sajajan solo prodor i malo sreće mu je nedostajalo da drugim golom na meču reši pitanje pobednika.

Milan se u nastavku povukao, Napoli je bio opasniji, ali Diego Lopez nije kapitulirao. Rossoneri sada imaju isti broj bodova kao Napoli. Po dva boda više su sakupili Sampdoria, Lazio i Genoa.