14.1.15.

Kup - Milanova slatka osveta Sassuolu!

Fudbaleri Milana revanširali su se ekipi Sassuola na porazu koji im je taj tim naneo u okviru 17. kola Serije A. "Rossoneri" su u osmini finala Kupa savladali Sassuolo istovetnim rezultatom kojim su izgubili prošlonedeljni duel u prvenstvu čime su se domogli mesta među osam najboljih timova italijanskog Kupa.

Prvi meč osmine finala italijanskog Kupa odigran je večeras na "San Siru" gde su fudbaleri Milana ugostili Sassuolu o reprizi prvenstvenog susreta koji su isti timovi na istom mestu odigrali pre samo sedam dana.

Sassuolo je u okviru 17. kola šokirao "Rossonere" i poneo sva tri boda sa "San Sira" a ni večeras gosti nisu bili daleko od iznenađenja.

Milan je do pobede od 2:1 (1:0) i plasmana u četvrtfinale Kupa Italije stigao tek u 86. minutu zahvaljujući golu koji je postigao Nigel De Jong.

Domaćin je do prednosti stigao u završnici prvog dela igre golom Pazzinija na asistenciju novajlije Alessija Cercija. Napadač Milana glavom je zatresao mrežu golmana Sassuola pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću ekipe Filippa Inzaghija.

Kada je Sansone doneo izjednačenje Sassuolu udarcem sa bele tačke u 64. minutu navijači Milana su naslutili da bi mogao da se dogodi isti scenario kao i pre nedelju dana kada su gosti u drugom delu igre preokrenuli rezultat i slavili na "San Siru".

Da tako ne bude postarao se Holanđanin De Jong četiri minuta pre kraja susreta kada je natrčao na odbijenu loptu i volej udarcem je smestio iza leđa golmana Pominija postavivši tako konačnih 2:1 za domaće.

Milan će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela Torino - Lazio.

Izvor: sportske.net