11.1.15.

Milanu samo bod u Torinu! De Sciglio isključen u 45. minutu, Muntari divljao na klupi (VIDEO)

Bikovi do izjednačenja stigli u 81. minutu.

Milan nije uspeo da dobije ni treću vezanu utakmicu! Rossoneri su dugo vodili na gostovanju Torinu, ali su u poslednjim sekundama prvog poluvremena ostali sa igračem manje, pošto je zbog drugog žutog kartona isključen De Sciglio, pa je Torino golom u 81. minutu materijalizovao terensku nadmoć - 1:1.

Ovaj remi još više će odaljiti Inzaghijev tim od treće pozicije koja vodi u Ligu šampiona naredne godine, pogotovo ako Sampdoria, Genoa, Lazio ili Napoli ostvare pobede.

Milan je poveo već u trećem minutu utakmice iz jednanaesterca. Menez je oboren od strane Glika u šesnaestercu, a sudija Rocchi nije mnogo oklevao - pokazao je na belu tačku. Loptu je namestio igrač nad kojim je prekršaj i napravljen i bio siguran. Tukao je Menez snažno po sredini gola, neodbranjivo.

Sve do kraja prvog dela išlo je onako kako je Filippo Inzaghi zamislio, međutim, u trećem minutu nadoknade prvog dela De Sciglio je "pocrveneo" i to je značajno uticalo na dalji tok susreta. Da ne funkcioniše sve najbolje u timu Milana pokazao je i detalj s početka drugog poluvremena, kada je Muntarija zamenio Poli. Tamnoputi vezista ozbiljno se iznervirao i bacio trenerku i flašicu s vodom.

Torino je kako se bližio kraj dodavao gas želeći da po svaku cenu izbegne poraz i takav pristup im se isplatio. Glik je ispravio svoju grešku s početka utakmice i posle centaršuta Bruna Pereza devet minuta pre kraja glavom matirao Diega Lopeza za konačnih 1:1.

S obzirom da je Milan za 90 minuta, pored tog gola iz penala samo još jednom uputio udarac u okvir gola (naspram Torinovih pet), može se slobodno reći da su Bikovi sasvim zasluženo došli do veoma vrednog boda.