27.1.15.

Nastavlja se trofejna suša Rossonera: Lazio sa desetoricom izbacio Milan iz Kupa Italije! (VIDEO)

Rimljani slavili golom Lucasa Biglie iz jedanaesterca u 38. minutu i prošli u polufinale Kupa Italije. U 45. minutu isključen Lorik Cana, u nadoknadi Rossonerima poništen pogodak – 0:1

Iako se tome praktično niko ni na San Siru nije nadao, Milan ni četvrtu sezonu uzastopno neće osvojiti trofej, koji se čeka još od 6. avgusta 2011. godine i slavlja u Superkupu Italije nad gradskim rivalom Interom. Rossonere je večeras na San Siru u četvrtfinalu italijanskog kupa eliminisao Lazio, koji je još jednom pokazao da je kvalitetniji tim od izabranika Filipa Inzagija – 0:1.

Sve je bilo rešeno u 38. minutu, kada je u svom kaznenom prostoru, nakon centaršuta kapitena Radua, sa obe ruke loptu dirao Michelangelo Albertazzi.

Rimljani su bili na velikim mukama u drugom poluvremenu, pošto je u 45. minutu drugi žuti karton zadradio Lorik Cana.

Napadi Rossonera bili su najžešći u poslednjim trenucima meča, kada se činilo da je domaćin i žestoko oštećen, pošto je poništen pogodak Alessija Cercija zbog navodnog ofsajda. Ipak, na usporenom snimku se kasnije videlo da su sudije na čelu sa Gianluom Rocchijem bile apsolutno u pravu.