25.4.15.

Adio Evropo: Čak i Udinese uzeo meru očajnom Milanu (VIDEO)

Rossoneri su porazom od prosečnog tima sa Friulija i definitivno ugasili nade o plasmanu u Ligu Evrope.

Milanova turobna sezona se nastavlja. Novo poglavlje je dobila na Friuliju gde je poražena od Udinezea koji je bio u očajnoj formi i šest vezanih mečeva nije znao za pobedu. Zebre su bez većih problema skinule skalp Inzagijevom timu - 2:1.

Nadali su se Rossoneri da bi u nekoj ludoj teoriji mogli do sedmog mesta i plasmana u Ligu pod uslovom da Fiorentina ili Napoli osvoje pomenuto takmičenje i da potom rasprodaju bodove u prvenstvu. Ali i ta tanka nada ne znači mnogo Milanu. Jednostavno, Inzaghijev tim nije iznad proseka u Seriji A.

Udinese je u prvom poluvremenu očitao lekciju gostima, ali nije imao sreće da bolju igru kruniše golom. Međutim, zasluženu nagradu su dobili u prvom poluvremenu. Posle kornera i loše reakcije Milanove odbrane, iskusni Pinzi je lukavim udarcem doneo vođstvo Stramaccionijevoj četi.

Sve je bilo gotovo kada je Badu u 75. minutu duplirao prednost. Diego Lopez je odbranio udarac Di Natalea, ali u nastavku akcije je povremeni reprezenativac Gane kaznio još jednom statičnu odbranu sedmostrukog prvaka Evrope. Pogodak glavom Pazzinija na asistenciju Ćećrija u finišu meča je samo ublažio poraz Rossonera.