30.7.15.

Mihin Milan nadigrao Real, pao posle penal maratona!

U prijateljskom meču u Šangaju, završeno bez golova, Milan bio bolji tim od španskog velikana. Na kraju, pobeda Reala nakon što su i golmani morali da izvode penale!

Milan se odlično držao u prvom poluvremenu, bili su čak bolji tim, najbolju šansu je imao Niang, ali je Keylor Navas uspeo da spasi siguran gol.

Na drugoj strani se Ronaldo trudio da se upiše, ali nije gotovo ni pripretio bivšem klupskom drugu Diegu Lopezu.

U drugom delu Real angažovaniji, ali je Carlos Bacca stavio na muke Kika Casillu. Isko je umesto u gol, na drugoj strani poslao loptu na tribine.

Najbolju šansu imao je Kolumbijac Bacca, desetak minuta pre kraja, oslobodio se čuvara, ponovo Kiko Casilla vadi kestenje iz vatre.

Na kraju 0:0, bolja partija "Rossonera", meč su odlučili penali.

Doskorašnji napadač Seville Bacca nije uspeo posle propuštenih prilika da realizuje penal, ali je Kroos u poslednjoj seriji propustio Realu da donese pobedu.

Nastavljeno je izvođenje, penaldžije precizne do 11. serije, prinuđeni su bili golmani da šutiraju, Kiko Casilla pogađa mladi Donnarumma promašuje, pa je Real slavio sa 10:9.

Ipak, Mihajlović itekako ima razlog za zadovoljstvo nakon ove provere...

Izvor: sportske.net