30.8.15.

Ako je neki deo Milanovog tima moćan - onda je to napad: Bacca i Luiz Adriano srušili hrabri Empoli, Balotelli još mora da čeka na debi (VIDEO)

Izabranici Siniše Mihajlovića zabeležili prvo slavlje u novoj sezoni, iako ni večeras nisu previše blistali - 2:1.

Ako se za neki deo Milanovog tima može reći da je moćan, onda je to napad! Izabranici Siniše Mihajlovića savladali su Empoli, ali najviše zahvaljujući individualnim kvalitetima napadačkog dvojca Bacca - Luiz Adriano, za koji defanzivci gostujućeg tima večeras nisu imali rešenje - 2:1 (1:1).

Bacca je nestrpljivu publiku na San Siru digao na noge u 16. minutu, kada je protutnjao kao kroz odbranu Empolija i iza sebe ostavio Marca Zambellija i istrčalog Lukasza Skorupskog.

Samo četiri muta kasnije raspoložena publika u Milanu ponovo je imala razloga za veliku brigu. Iskusni Massimo Maccarone je majstorski proigrao Riccarda Saponaru, a odbačeni vezista Rossonera postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Neizvesnost u "gradu mode" trajala je sve do 69. minuta. Bonaventura je perfektno izveo korner, a onda je usledio nebeski skok Luiza Adriana, koji je pokazao da i te kako i glavom ume da zakuca loptu u mrežu rivala.

Taj pogododak, ali kasnije i povreda Bertolaccija, umesto koga je ušao Poli, odložili su debi Marija Balotellija za neku drugu priliku, iako se povratnik u dres Rossonera zagrevao čitavo drugo poluvreme.

Siniša Mihajlović može da bude zadovoljan na koji je način igrao njegov napad, ali bi odbrana u toku ove sezone mogla da mu zada ogromne muke. Između Zapate i Romagnolija duvala je ogromna promaja, mada su im dosta odmagali i bekovi De Sciglio i Antonelli, koji su često ostavljali ogroman prostor iza sebe i omogućavali rivalu da često ugrožava gol Diega Lopeza.

Rossoneri će reprezentativnu pauzu iskoristiti da dodatno poveđu redove, pogotovo što ih već 13. septembra očekuje veliki milanski derbi sa Interom.