18.12.15.

Mihi se otvorio put do finala Kupa: Jedna kontra i jedna finta dovoljni Milanu za pobedu u Đenovi (VIDEO)

Niang i Bacca strelci protiv Sampdorije - 2:0.

Ne može da pobedi Carpi. Ne može ni Veronu. Mučio se sa Crotoneom. Zato protiv Sampdorije može. Reklo bi se - bez problema. Milan je u četvrtfinalu Kupa Italije pošto je drugi put u tri sedmice savladao ekipu iz Đenove i tako otvorio put ka plasmanu u završnicu ovog takmičenja s obzirom da će mu naredni rival biti Carpi, dok bi ga u polufinalu sačekao bolji iz duela Spezija - Alessandrija.

Ekipa Siniše Mihajlovića je na gostovanju njegovom prethodnom klubu slavila 2:0 zahvaljujući golovima M'baye Nianga u 50. i Carlosa Bacce u trećem minutu nadoknade vremena. Presudni detalj na meču bila je kontra gostiju s početka drugog poluvremena, francuski napadač smireno je završio akciju Bertolaccija i kolumbijskog kolege u špicu, pobegao čuvarima i hladnokrvno savladao Emiliana Viviana.

Bio je to četvrti pogodak Nianga na šestom meču na kome ga je Mihajlović uvrstio u startnih 11, pogodio je i u nedavnom prvenstvenom susretu istih rivala, koji su u poslednjih pola sata bili neravnopravni usled činjenice da je Ervin Zukanović u 64. minutu zaradio dva žuta kartona (prvi zbog starta, drugi zbog uvreda na račun sudije), automatski i iskljulčenje, pa je gostima preostalo da bez panike privedu utakmicu kraju.

U nadioknadi vremena Carlos Bacca je kao na malom fudbalu prevario Moisandera i bar malo smanjio pritisak na Sinišu Mihajlovića, mada se njemu i dalje kao imperativ postavlja da u nedelju od 18 časova savlada Frosinone u gostima.