2.12.15.

Milan nakon produžetaka savladao Crotone

Ekipa Milana plasirala se u osminu finala Kupa Italije nakon teške pobede protiv drugoligaša Crotonea (3:1).

Rossoneri su tek nakon produžetaka uspeli da izbore plasman u osminu finala Kupa Italije. Milan je do vođstva stigao u 47. minuti utakmice kada je mrežu gostiju zatresao Luiz Adriano. Ipak, Crotone je uspeo da se vrati u meč. U 68. minuti Budimir je šokirao domaće navijače i izjednačio na 1:1.

Iako je Milan pokušao da utakmicu reši u regularnom toku to im nije uspelo i morali su se igrati produžeci. Ipak, Milan je do samog kraja uspeo da postigne još dva gola i iskoristi umor gostiju za plasman dalje.

U 105. minuti na 2:1 povisio je Bonaventura, da bi deset minuta kasnije konačnih 3:1 postavio Niang.