26.1.16.

Kup Italije - Balotelli u svom stilu, Milanov minimalac protiv trećeligaša!

Fudbaleri Milana stekli su prednost u prvom polufinalnom meču Kupa Italije zahvaljujući golu Marija Balotellija.

Siniša Mihajlović je izveo kombinovani sastav protiv najprijatnijeg iznenađenja trećeligaša Alessandrije i na neutralnom terenu, ''Rossoneri'' su slavili minimalnim rezultatom 1:0.

Strelac jedinog pogotka na meču bio je Mario Balotelli sa bele tačke u 43. minutu.

Nakon što je Antonelli oboren u protivničkom šesnaestercu, sudija je opravdano pokazao na belu tačku, a siguran izvođač bio je hladnokrvni Balotelli.

Inače, Balotelliju je ovo bio 30. penal u karijeri, a pogodio je 28 puta.

Milan je u drugom poluvremenu mogao da dođe do ubedljivije pobede, ali su Honda i Niang promašili velike prilike. Japanac je previše ležerno u jednoj izglednoj situaciji šutirao preko gola, a Niang je u finišu pogodio stativu.

U drugom polufinalnom meču u sredu od 20.45 sastaju se Juventus i Inter. Revanš mečevi na programu su prvog marta.