13.1.16.

Kup - Majstorija Bacce, Milan u polufinalu

Fudbaleri Milana plasirali su se polufinale italijanskog kupa pošto su u sredu na domaćem terenu savladali Karpi u meču koji je obeležio prelep pogodak Carlosa Bacce.

Prvo od četiri mesta u polufinalu italijanskog kupa kaparisali su fudbaleri Milana koji su na "San Siru" savladali Carpi rezultatom 2:1 (2:0) u utakmici koju je obeležila majstorija Carlosa Bacce.

"Rossoneri" su stigli do dva gola prednosti posle pola časa igre, a upravo je pomenuti Carlos Bacca bio najzapaženiji pojedinac na terenu pošto je prvo doveo domaće u prednost, a onda asistirao Niangu kod drugog gola.

Kolumbijac je u 14. minutu rabonom matirao Željka Brkića i tako postigao gol za televizijske špice. Isti igrač je u 29. minutu asistirao Niangu koji je duplirao prednost Milana.

Gosti su posle samo pet minuta igre u nastavku smanjili prednost Milana golom Mattea Mancosua ali do kraja nisu uspeli da se izbore za preokret ili barem produžetak pa su "Rossoneri" obezbedili mesto u polufinalu.

Naredni rival ekipe Siniše Mihajlovića biće Spezia i Alessandria.

Izvor: sportske.net