23.1.16.

Novo saplitanje Milana: Empoli dva puta jurio prednost i stigao do zasluženog boda (VIDEO)

Rossoneri vodili golovima Bacce i Bonaventure, ali su na kraju morali da se pomire sa podelom plena - 2:2.

Milanovom saplitanju i nestabilnosti u igri se ne nazire kraj, pa je zaista teško očekivati da će sastav Siniše Mihajlovića u ovoj sezoni uspeti da ostavi značajniji trag u italijanskom fudbalu. Rossoneri su na stadionu Carlo Castellani u Empoliju remizirali sa ekipom Marca Giampaola, iako su vodili čak u dva navrata, pa su ostali na šestoj poziciji Serije A - 2:2 (1:1).

Rossoneri su odlično otvorili meč, poveli već u sedmom minutu preko verovatno jedinog raspoloženog igrača u ovoj sezoni Carlosa Bacce. Međutim, domaći su stigli do poravnanja već u 32. minutu preko Piotra Zielinskog i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Kako su započeli prvo, tako su igrači Milana otpočeli i drugo poluvreme. Bonaventura je odlično ispretio napad svog tima i nakon slučajne asistencije Nijanga poslao loptu iza leđa Skorupskog.

Ipak, Empoli se ponovo vratio u igru već u 61. minutu. Pucciarelli je snažno šutirao, Donnarumma malo slabije reagovao, obio loptu pravo na noge Maccaronea, pa prekaljenom centarforu nije bilo teško da iz neposredne blizine postavi konačan rezultat meča.

Završnica utakmice protekla je u bezuspešnim pokušajima Milana, koji nisu uspeli da razmrdaju ni ulasci Balotellija i Boatenga.