9.1.16.

Roma povela, pa spasavala živu glavu protiv Mihinog Milana!

Na kraju 1:1, niko neće biti zadovoljan. "Rossoneri" propustili priliku da okrenu rezultat u nastavku, a Siniša Mihajlović na bizaran način zaradio isključenje.

Loš početak Milana, već u 4. minutu Roma je prvencem tamnoputog Rudigera povela.

"Rossoneri" su slabo branili prekide, štoper Rimljana je imao još jednu šansu, Donnarumma je intervenisao, zatim je Milan spasila prečka.

Iako su gosti imali više loptu u posedu, "Vučica" opasnija, na kraju na poluvremenu 1:0 i još je Mihajlović mogao da bude zadovoljan rezultatom.

A onda u nastavku, potpuno drugačija priča.

Već nakon nekoliko minuta izjednačenje, Kucka je nadskočio odbranu Rimljana i savladao Szczesnyog.

Milan je bio mnogo bolji tim, ređale su se opasne situacije pred golom Poljaka, Kucka je promašio zicer nakon odličnog prodora Boatenga.

Iznervirani Mihajlović je šutnuo flašicu sa vodom, pa ga je sudija Orsato isključio.

Do kraja, samo prilika za Gervinha, probao je Garcija sa Tottijem, oba tima su se zadovoljila remijem iako on nikome ne odgovara.

Milan je bio bliži pobedi u nastavku, Mihajlović će verovatno preživeti, ponovo je sačuvao posao u Rimu (podsetimo, dobili su Lazio), a Rudi Garcija bi već od sutra mogao da traži novi posao.