27.2.16.

Mihin Milan diše Interu za vrat (VIDEO)

Rossoneri dobili Torino i nastavili seriju dobrih rezultata.

Milan je nastavio trend dobrih rezultata! Rossoneri su u poslednjem subotnjem meču 27. kola savladali Torino rezultatom 1:0, pa sada za gradskim rivalom Interom koji je peti na tabeli i nalazi se na mestu koje vodi u Evropu naredne sezone, zaostaju samo jedan bod.

Doduše, Inter ima meč manje, ali s obzirom da Nerazzurri u nedelju uveče idu na noge Juventusu, sasvim je realno očekivati da ta bodovna razlika između milanskih rivala ostane nepromenjena.

Milan je do 13. pobede u sezoni došao zahvaljujući pogotku Luce Antonellija u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Bio je korner, Kucka je najviše skočio i glavom doturio loptu do usamljenog beka domaćeg tima, a ovaj sa nekoliko metara između dvojice čuvara pogodio mrežu Bikova - 1:0.

Prvi deo meča je inače bio mnogo uzbudljiviji od drugog. Honda je pogodio prečku iz slobodnog udarca u prvih 45 minuta, a najbolju šansu Torino je imao preko povratnika Cira Immobilea koji je iz veoma povoljne šanse posle dobrog solo prodora pogodio spoljni deo mreže sa pet, šest metara.

U drugom delu Mihajlović je očigledno savetovao svojim izabranicima da ne srljaju i da čekaju svoju šansu. Torino je pokušavao, bio nešto agilniji, pogotovo u poslednjim minutima, ali promene rezultata nije bilo. Carlos Bacca postigao je gol za 2:0 u 61. minutu, no arbitar ga je poništio zbog ofsajda.

Novi trijumf svakako će značajno uticati na podizanje samopouzdanja kod fudbalera Milana koji i dalje imaju pravo da maštaju o trećoj pozicji koju trenutno drži Roma sa šest bodova više...