20.3.16.

Rezime utakmice A.C. Milan - S.S. Lazio

Prvo poluvreme:

Nešto što se odmah moglo primetiti je to što se u početnu postavu, nakon dugo vremena i avanture u Kini, vratio Luiz Adriano. Uz njega ponovo smo u timu videli i Montoliva, koji je svakako falio timu. Početak utakmice nije obećavao, a onda je usledio korner koji je izveo Lucas Biglia i gol Marka Parola u 9. minutu utakmice. Odbrana Milana nije odreagovala na pravi način, tačnije - nije odreagovala nikako - niko nije čak ni pokušao da škoči. Nakon par minuta uspeo je da se probudi i Milan. Usledio je 15. minut igre. Honda je uputio loptu ka Adrianu, koji se fantastično zagradio i prilikom pada sjajno asistirao Carlosu Bacci, koji je, takođe, veoma lepo odreagovao i postigao efektan gol spoljnim delom kopačke. U narednih nekoliko minuta tempo igre je malo opao. A onda su usledili naizmenični napadi i jedne i druge ekipe. Utakmica je bila zanimljiva za gledanje. Tada je Bacca uspeo da iznudi faul sa 18-19 metara od gola Lazia. Honda i Bonaventura su stali pored lopte, a izvanredan udarac ka golu je uputio Jack Bonaventura koji je pogodio samo prečku. Još nekoliko naizmeničnih napada je bilo i onda je sudija Tagliavento označio kraj prvog poluvremena.

Drugo poluvreme:

Milan je krenuo vrlo agresivno odmah od početka. Bacca je umalo iskoristio grešku odbrane Lazia, ali je mreža Lazia ipak ostala netaknuta u drugom poluvremenu. U 51. minutu Adriano je proigrao Bonaventuru, ali je golman Marchetti ipak uspeo da odbrani. Milan je nastavio da stiska tokom čitavog poluvremena i bilo je očigledno da su mnogo bolji rival od Lazia. Lazio je ipak imao jednu odličnu šansu preko Felipe Andersona koji je brzo istrčao kontru, ali ga je odbrana Milana uz veliku pomoć mladog golmana Donnarumme zaustavila u postizanju gola. 68. minut nam je doneo novo uzbuđenje - Honda je ubacio loptu u šesnaesterac protivnika a Bonaventura je uspeo da zahvati loptu volejom, ali je golman Marchetti ponovo uspeo da sačuva svoju mrežu uz pomoć stative. Kasnije je Senad Lulić dobio svoj drugi žuti karton i tako zaradio crveni, pa je Lazio poslednjih 9 minuta igrao sa igračem manje. Na kraju, ipak, i na žalost nas - navijača Milana, rezultat je ostao 1:1. Gledali smo zaista jednu sjajnu utakmicu, punu odličnih šansi i punu dešavanja. Konačno su pojedini igrači pokazali energiju, posebno Luiz Adriano, i bar malo uneli živost u tim Milana. Ostaje žal što se i treća utakmica zaredom završila bez pobede Milana.

Tekst napisao: Miloš Vuleković