15.4.17.

Kinezi, šta kažete na ovaj fudbal? Inter ispustio 2:0, Milan do boda u 97. minutu! (VIDEO)

U istorijskom Derbiju della Madonnina - 2:2.

Biznismeni sa Dalekog istoka zadovoljno trljaju ruke. Nisu Inter i Milan na nivou na kom su bili kada je pred njima strepela cela Evropa, ali su u istorijskom Derbiju della Madonnina - prvom u koji su obe ekipe ušle sa kineskim vlasnicima - prikazali fudbal kakav se retko gde može videti. Inter je imao dva gola prednosti, ali je na kraju ostao bez celog plena pošto je Cristián Zapata u sedmom minutu sudijske nadoknade spasio Rossonere poraza. U velikom derbiju 32. kola Serije A 2:2.

Rezultat koji verovatno nije zadovoljio ni Inter ni Milan, mada bi Rossoneri morali da budu mnogo bolje raspoloženi pošto im je pretila katastrofa. Ne samo da su Nerazzurri vodili sa 2:0, već su imali i nekoliko šansi da postignu i treći go li dotuku grogiranog rivala. Ali prvo nonšalantni Ivan Perišić još početkom drugog poluvremena (potpuno neometan sa ivice kaznenog prostora tukao pravo u Gianluigija Donnarummu), a potom i Éder u minutima pred kraj (nije uspeo da loptu dodao do potpuno usamljenog Maura Icardija) dozvolili su nominalnim gostima da stignu do izjednačenja.

Manuel Locatelli je centrirao, Carlos Bacca samo glavom okzrnuo loptu i sproveo je na drugu stativu, gde je Zapata bio potpuno zaboravljen. Sam kao duh mai-geri udarcem usmerio je loptu gde joj je i mesto. Gary Medel ju je izbacio. Bilo je već prekasno. I bez gol tehnologije videlo se da lopte celim obimom prešla liniju.

Samo na sebe mogu da budu ljuti izabranici Stefana Piolija. Imali su sve u svojim rukama mada je utisak da je i šef pogrešio kada je iz igre izveo Joãa Márija. Potpuno je nejasnjo šta je sa tim hteo Pioli? Dok je Portugalac bio na terenu Nerazzurri su kontrolisali ritam meča. Izuzimamo tu uvodne minute u kojima su prvo Gerard Deulofeu, pa Suso mogli da Milan dovedu do vođstva.

Sve između početka i kraja pripadalo je Interu. Okomili su se Nerazzurri na neubedljive Milanove bekove Davidea Calabriju i Mattiju De Sciglija. Svesno udarili gde je rival najtanji. Činilo se da će bekovi presuditi Vincenzu Montelli.

U 36. minutu savršena lopta Roberta Gagliardinija ka Antoniju Candrevi, De Sciglio je zakasnio i samo pogledom ispratio prvu kapitulaciju Gianluigija Donnarumme. Mada je utisak da je i supertalentovani golman Milana mogao i morao bolje da reaguje. Još jedna potvrda da je Candrevino dovođenje bilo pun pogodak.

U 44. minutu ispao je i Calabrija. Dupli pas Ivana Perišića i Maura Icardija teško da bi zavarao iole ozbiljniju odbranu, ali Calabrija je bio neoprezan. Hrvatski internacionalac je potom kao na tacni servirao loptu do kapitena, a ovaj je samo ćušnuo u mrežu i postigao svoj prvenac u duelima sa omraženim gradskim rivalom. Njegov 21. prvenstveni gol u ovoj sezoni.

Milan je bio na kolenima. Deulofeu se trudio, vukao je loptu napred, ali je uglavnom ostajao bez podrške. Carlos Bacca se rastrčao tek u drugom poluvremenu. Inter je već pucao od samopouzdanja. João Mário i Geoffrey Kondogbija držali su sve konce igre u svojim rukama. Slavlje na tribinama već je počelo. Nažalost po Nerazzurre počelo je i u glavama domaćeg tima. A nije mu bilo vreme.

Prvo Alessio Romagnoli tek da se u završnicu vrati drama. Mada je i tada Inter bio bliži trećem golu nego Milan izjednačenju. I onda potpuni šok u sedmom minutu nadoknade.

Za italijanski fudbal možda je i najbolje tako. Da kineski biznismeni osete koliko još italijanskim gigantima nedostaje ne bi li se ponovo vratili u evropski vrh. Pojačanja pod hitno. Ona skupa.