11.7.17.

Milan počeo sezonu: Debitovala pojačanja, deca i otpisani slomili Lugano i tandem iz Lučana (VIDEO)

Rossoneri pobedili u prvom meču u sezoni, ali će biti potrebno još uigravanja.

Posle Rome, krenuo je i Milan! Rossoneri su odigrali prvu utakmicu u novon sezoni. U prijateljskom odmeravanju snaga sa švajcarskim prvoligašem Luganom, Rossoneri su slavili sa 4:0. Dovoljno za početak, s obzirom na veliki broj novih igrača, ali i bitne prvotimce koji su nedostajali.

Bilo je zanimljivo videti s kakvom formacijom će krenuti trener Montella i ko će od novajlija dobiti šansu. Strateg Rossonera nije odustao od 4-3-3 iz prošle sezone, a od prvog minuta su startovali Musacchio, Rodríguez, Kessié, Çalhanoğlu i Borini. Dakle, pet od sedam velikih pojačanja. Nedostajali su Conti i André Silva koji su dobili više odmora zbog reprezentativnih obaveza. Nije bilo ni Donnarumme, Bonaventure, Susa i Romagnolija za koje se očekuje da budu starteri. Nedostajali su i mlade nade Locatelli i Calabrija, takođe zbog učešća na EP za mlade. Dakle, Rossoneri ni blizu svog najjačeg sastava…

Milan je bio bolji od švajcarskog prvoligaša, ali videlo se da tu treba još mnogo vremena za uigravanje. Od novajlija je samo Kessié odskočio na debiju, ostali su imali poteškoća da se uklope u novi sistem sa novima saigračima.

Ali su zato zablistala dva Milanova klinca koji bi u perspektivi mogli da budu prava stvar za Rossonere. Mladi centarfor Cutrone je zaigrao u napadu uz Borinija i Çalhanoğlua, i već u drugom minutu načeo Švajcarce posle sjajne akcije Kessié i Bertolaccija. Cutrone ima 19 godina…

U drugom poluvremenu su šansu dobili još neki mladi igrači, ali i iskusni fudbaleri za koje se očekuje da će biti prodati do kraja prelaznog roka poput Bacce, Nianga, De Sciglija, Sose, Josè Maurija, Gómeza ili Zapate

Šansu umesto Cutronea u špicu je dobio još jedan 19-godišnjak Giovanni Crociata i uspeo da se preporuči Montelli. Posle odlične asistencije Josè Maurija, Crociata je pogodio za 2:0 u 63. minutu. U finišu je Milan još dva puta pogodio mrežu švajcarskog kluba za koji su igrala i dvojica srpskih fudbalera koji su ostavili dubok trag u Mladosti iz Lučana. Vladimir Golemić je igrao do 61. minuta kada je rezultat bio samo 1:0 za Rossonere, dok je novajlija Radomir Milosavljević ušao u 67. minutu.

Argentinac Sosa je pogodio u 83. minutu posle još jedne odlične asistencije Josè Maurija, a onda je Sosa u 80. minutu asistirao iz kornera za Gustava Gómeza koji je udarcem glavom stavio tačku na Milanovu premijeru ovog leta.

Milan - Lugano 4:0
/Cutrone 2, Crociata 63, Sosa 83, Gómez 90/

Milan u prvom poluvremenu: Storari - Abate, Paletta, Musacchio, Ricardo Rodríguez - Kessié, Montolivo, Bertolacci - Borini, Cutrone, Çalhanoğlu.

Milan u drugom poluvremenu: Gabriel - De Sciglio, Zapata, Gustavo Gómez, Antonelli - Josè Mauri, Sosa, Zanellato (od 86. Simić) - Niang, Bacca, Crociata (od 86. Gabbia).