29.9.17.

LE: Mlađani Cutrone spasao Milan, remi u Elbasaniju! (VIDEO)

Kompletirano je drugo kolo grupne faze Lige Evrope, evo svih rezultata.

Milan je nakon ubedljive pobede protiv bečke Austrije dočekao Rijeku, a "Rossoneri" su umalo ispustili tri boda, kako je hrvatski tim uspeo da neutrališe dva gola prednosti. Ipak, mladi Cutrone je priskočio u spas, na kraju 3:2 (1:0) za italijanski sastav.

Poveo je Milan golom Andre Silve već u 14. minutu, sjajni Portugalac je tako nastavio svoju golgetersku seriju u Ligi Evrope. Odično je prošao po levoj strani, namestio se na šut i matirao golmana gostiju za 1:0.

Do kraja prvog dela igre nije bilo golova, a nakon osam minuta nastavka, najbolje se u kaznenom prostoru Rijeke nakon kornera sa desne strane snalazi Musacchio. Nastala je gužva u kaznenom prostoru gostiju, na kraju je lopta pala pred Argentinca, Milan je poveo sa 2:0.

I onda, kada se činilo da će Milan odbraniti domaći teren, fudbaler Rijeke Acosty uspeva da pobegne visko postavljenoj odbrani Milana i uz malo sreće savlada Donnarummu za 2:1.

Samo pet minuta kasnije, novi šok za domaće navijače, prekršaj su fudbaleri Milana napravili u svom kaznenom prostoru, sudija je pokazao na belu tačku, a precizan sa kreča bio je Elez - 2:2.

Ipak, kada se činilo da je Milan napravio još jedna kiks, na scenu stupa talentovani Patrick Cutrone. Borini je uputio dobru loptu u srce kaznenog prostora Rijeke, do nje uz malo sreće dolazi mladi napadač, koji akrobatskim potezom uspeva da pošalje loptu u mrežu golmana Rijeke za 3:2. Igrao se tada četvrti minut sudijske nadoknade, te nije ostalo vremena za Riječane da ponovo pokušaju da poravnaju rezultat. Milan je upisao i drugi trijumf u LE.

U okviru grupe B, u kojoj se nalazi i beogradski Partizan, koji je večeras poražen na svom stadionu od kijevskog Dinama, albanski Skënderbeu je remizirao na svom stadionu protiv Young Boysa. Na kraju je bilo 1:1 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, a onda je nakon 20 minuta igre u nastavku prednost domaćinu doneo Sowe.

Ipak, samo sedam minuta kasnije, Assalé uspeva da poravna rezultat, a ispostaviće se da je napadač švajcarske ekipe tako postavio i konačan rezultat ovog susreta.