28.9.18.

Milan, kaput: Šta uradi crni Romagnoli, koliki je busen trave iskopao (VIDEO)

Rossoneri ispustili dva boda protiv Empolija.

Osta Milan samo na jednoj prvenstvenoj pobedi ove sezone. Sedmostruki prvak Evrope se muči na startu nove Serije A i umesto najavljivane borbe za plasman u Ligu šampiona rezultati kakve beleži u početnoj etapi sugerišu da bi mu i ponovo igranje u Ligi Evrope bila premija. Rossoneri su na zatvaranju šestog kola ispustili dva boda na gostovanju Empoliju (1:1) i umesto da se priključe gornjem delu tabele trenutno su na 14. mestu.

Glavni krivac što je ekipa Gennara Gattusa ostala bez celog plena je Alessio Romagnoli. Iako je sa kapitenskom trakom oko ruke više nego dobro igrao u većem delu meča, italijanski reprezentativac je sredinom drugog poluvremena napravio dve ogromne greške i praktično poklonio bod domaćinu. Najpre u dodavanju (pogledajte samo koliki je busen trave odvalio!?), predavši loptu Mchedlidzeu, da bi koji sekund kasnije srušio Gruzina, a Francesco Caputo realizovao opravdani jedanaesterac i ostavio bod na stadionu „Carlo Castellani“.

Drugi junak utakmice zove se Pietro Terracciano. Golman Empolija se razbranio, naročito u finišu, kad je Milan krenuo po novo vođstvo, krotio je udarce Musacchija i Susa (po dva), u nadoknadi odbranio i šut Bakayoka, što je bilo dovoljno da se odupre favoritu.

Na taj način Milan je ostao samo na jednom golu. Onom iz desetog minuta, kad je Lucas Biglia kaznio grešku odbrane Empolija i doneo prednost za koju se verovalo da će Gattusov sastav uspeti da sačuva, iako je igrao bez prvog napadača Gonzala Higuaína. Možda bi u tome i uspeo da nije bilo velikog propusta Romagnolija, kojim je klub sa „San Sira“ pokazao koliko je ranjiv u odbrani, jer je primio bar po gol na svakoj utakmici od početka sezone. A mogao je još jedan da Gianluigi Donnarumma vrhovima prstiju nije sprečio pogodak Caputa dok je još bilo 0:1.