1.10.18.

Konačno Milan! Turbo Kessié i španska hirurgija spustili Sassuolo na zemlju (VIDEO)

Gatuzov tim odigrao najbolji meč u sezoni.

Proradio je i Milan! I to protiv najprijatnijeg iznenađenja sezone…

Tim Gennara Gattusa je bez povređenog Higuaína odigrao najbolji meč u dosadašnjem delu sezone i kao gost deklasirao Sassuolo 4:1. Posle sat vremena igre je bilo 3:0 za Rossonere, a zaslužen utešni gol za Neroverde je postigao Filip Đuričić kojem je to bio prvenac u italijanskom fudbalu posle dve godine i dva meseca!

Milan je sa mnogo skepse i nepoverenja ušao u ovaj meč jer se spekulisalo da bi Gattuso mogao da dobije otkaz ako ne pobedi večeras. A često je baš Sassuolo u prošlosti umeo da dođe glave Milanovim trenerima. Milanov strateg je odsustvo Higuaína nadoknadio na čudan način. Počeo je meč sa novajlijom Castillejom kao “devetkom”, ali ga je posle 10 minuta rotirao sa Çalhanoğluom koji takođe nije klasičan centarfor.

Patio je Milan na početku meča, Donnarumma i Abate su u dve sjajne šanse sprečili Di Francesca da zatrese mrežu, a onda je usledila kazna. Franck Kessié je uzeo loptu na svojoj polovini, poput brzog voza pretrčao ceo teren i udarcem sa 16 metara doveo Milan u vođstvo!

Posle vođstva je Milan lakše disao… Mogao je do poluvremena da dođe i do 2:0, ali nije iskoristio kiks Marlona. A onda je španski tandem krila SusoCastillejo hirurški preciznim udarcima na početku drugog poluvremena sve rešio.

Prvo je Suso u 50. minutu u svom plasirao loptu pod prečku. Samo deset minuta kasnije je njegov zemljak Castillejo jednako lepim udarcem postigao prvenac u novom klubu.

Na 3:0 je sve bilo gotovo. Rossoneri su se do kraja povukli i čuvali prednost. Sassuolo je napadao i došao do zasluženog počasnog gola kada se Filip Đuričić dobro snašao i lepim udarcem iznenadio Donnarummu. Tačku je stavio Suso u drugim golom u nadoknadi vremena kada je lopta posle njegovog šuta sa 18 metara zakačila nekog od domaćih fudbalera i završila u mreži.