11.11.18.

Higuaín tragičar San Sira, Mandžukić i Ronaldo rešili derbi i vratili sigurnost u Juventusove redove (VIDEO)

Argentinac promašio jedanaesterac pri rezultatu 0:1, posle čega je izgubio kompas i na kraju zaradio isključenje.

Milan je najavio da može nešto više, a Juventus je pokazao kako se to radi. Stara dama je u svom stilu rešila još jedan derbi, postigla je golove na početku i na kraju utakmice, i tako vratila sigurnost i mirnoću u svoje reodove, što joj je bilo neophodno nakon poraza od Manchester Uniteda. Juventus je savladao Milan golovima Marija Madžukića i Cristiana Ronalda, ali je veliki tragičar derbija Gonzalo Higuaín, koji je promašio jedanaesterac u finišu prvog poluvremena, a na kraju je emotivno potpuno eksplodirao i zaradio zasluženi crveni karton - 0:2 (0:1).

Šokantni momenat za popunjene tribine San Sira dogodio se već u osmom minutu. Ostavili su Rossoneri Alexa Sandra da mirno centria sa levog boka, pa je ovaj poslao opasan centaršut na suprotnu stranu peterca, a tamo je Mandžukić nadvisio nemoćnog Rodrígueza i savladao Donnarmmu.

Milan je do kraja prvog poluvremena imao mnogo problema da dođe do prave šanse, a onda je u kaznenom prostoru Benatija u igrao rukom. Arbitar utakmice Paolo Mazzoleni to prvobitno nije video, ali je nakon konsultacije sa VAR sudijama ipak odlučio da pokaže na belu tačku. Higuaín je preuzeo odgovornost, iako je mnogo važnih penala promašio u svojoj karijeri, očajno je šutirao, a Szczęsny pročitao njegovu nameru i prosledio loptu do stative.

Juventus je propustio nekoliko prilika tokom prvog poluvremena da uveća svoju prednost, dok je u nastavku Milan uspeo da se izbori za posed i stvori nekoliko sasvim solidnih prilika. Međutim, samo se čekao trenutak u kojem će Stara dama rešiti čitav posao. U tome je uspeo Cristiano Ronaldo, koji je samo nekoliko minuta ranije na sjajan način povukao kontranapad svog tima, ali je njegov pokušaj zaustavio Donnarumma.

Ipak, u 81. minutu su se poklopile kockice za Portugalca, koji je bio na pravom mestu nakon udarca Cancela, pa je poslao loptu pod prečku mladog čuvara mreže.

Juventus na reprezentativnu pauzu odlazi sa šest bodova više od Napolija, dok je Milan ostao na petoj poziciji sa 10 bodova manje od vodećeg tima Serije A. Za dve nedelje Stara dama dočekuje SPAL, dok Milan ide na noge Laziju, u okršaju timova koji će se boriti za plasman u Ligu Šampiona ove sezone.