16.1.19.

Milan žestoko oštećen? "Rossoneri" se pitaju čemu služi VAR

Burno je protestovao Gattuso kod glavnog arbitra Luce Bantija nakon utakmice, da li je bio u pravu?

Fudbaleri Juventusa osvojili su Superkup Italije, slavili su na neutralnom terenu u Saudijskoj Arabiji sa 1:0 protiv Milana.

Gol odluke postigao je Cristiano Ronaldo, tako je i osvojio svoj prvi trofej u dresu "Stare dame", više o samom susretu u nastavku.

U samom finišu je fudbaler Milana Andrea Conti pao pred golom "Stare dame", nakon starta Emre Cana, ali se sudija Banti nije oglasio.

Igrači su protestovali na terenu, a po završetku susreta smo mogli da vidimo i Gennara Gattusa kako se žučno raspravlja sa sudijama.

Osvanuo je i snimak ove situacije, a navijače Milana najviše boli što ovom prilikom nije iskorišćen VAR, iako je 15ak minuta pre ove situacije sudija Banti nakon pregledavanja snimka umesto žutog, odlučio da Francku Kessiju za jedan neoprezan start da crveni karton.

Jasno je da su u pravu, VAR je morao biti upotrebljen i u ovoj situaciji, a da li je Milan oštećen, pogledajte snimak iz nekoliko uglova, pa prosudite sami.