21.10.18.

Kralj derbija i noćna mora Milana - Mauro Icardi! (VIDEO)

Argentinac ponovo u poslednjim trenucima odlučio okršaj sa gradskim rivalom - 1:0.

Ako je neko uvek spreman da presudi Milanu to je Mauro Icardi! Baš kao i pre godinu dana fantastični Argentinac je u poslednjim trenucima utakmice postigao odlučujući pogodak, tada za het-trik, ovoga puta za jedini gol u prvom derbiju della Madonnina u sezoni - 1:0 (0:0).

Ovo je ukuno peti pogodak sjajnog kapitena Intera protiv Milana, koji je Nerazzurre približio na ne toliko velikih šest bodova zaostatka za Juventusom. Prvo poluvreme za više nego pozitivnu ocenu, drugo daleko ispod očekivanog, ali na kraju zasluženo slavi u ovom trenutku bolji tim.

Mnogo trčanja, žestokih duela i opasnih, ali nedovoljno preciznih udaraca i dva poništena gola zbog ofsajda. Inter i Milan su sa možda i prevelikom željom ušli u utakmicu, što se je rezultiralo i prevelikom potrošnjom energije, pa se u drugom delu meča daleko više vodilo računa da se napravi neka greška koja bi mogla da reši ishod utakmice.

Inter je delovao nešto dinamičnije, u uvodnim trenucima meča je prednjačio Radja Nainggolan, ali je popularni Nindža već nakon pola sata igre morao van terena, što je bio rezultat nezgodnog starta Lucasa Biglie. Komandu nad veznim redom Nerazzurra tada je preuzeo Borja Valero, što je u korenu promenilo filozofiju igre ekipe Luciana Spallettija.

Milan je otvoreno ušao u derbi, pre svega kada je žustrina u pitanju, ali su Rossoneri znatno teže ulazili u izgledne situacije pred golom rivala. Sve je moglo da se promeni u 42. minutu, ali je tada opravdano poništen gol Musacchija zbog ofsajda.

Ipak, ekipa Gennara Gattusa je igrala u identičnom ritmu gotovo čitav meč. Delovala je mirnije i strpljivije od Intera, a takav način igre je mogao da joj donese željeni rezultat u završnici meča, kada se iznenada u izglednoj situaciji našao Suso, ali njegov udarac ipak nije bio dovoljno dobar da bi se ugrozio koncentrisani Handanović.

Luciano Spalletti je u drugom poluvremenu zbog povrede ostao i bez Perišića, dok poslednja izmena u vidu Antonija Candreve apsolutno ništa nije promenila na terenu. Slična je situacija i sa ulaskom Patricka Cutronea, koji je zamenio Çalhanoğlua na levom boku, ali je bilo jasno da to nije njegova prava pozicija.

A onda kada su svi na Giuseppe Meazzi iščekivali da sudija Marco Guida odsvira kraj utakmice, usledio je odličan centaršut Vecina i sjajna reakcija fantastičnog Icardija, koji je postao prava noćna mora slavnog Milana.