25.11.18.

Skrpljeni Milan se ponadao u Rimu i ostao bez pobede u 94. minutu! (VIDEO)

Lazio se spasao poraza.

Milan je poslednje dve pobede u Seriji A ostvario golovima u 93. i 96. minutu utakmice, ali je večeras stradao na sličan način i ostao bez pobede u Rimu. Joaquin Correa je u 94. minutu pogodio za izjednačenje i doneo Laziju bod na Olimpicu protiv desektovanih Rossonera – 1:1.

Higuaín, Biglia, Bonaventura, Caldara, Romagnoli, Musacchio, Strinić... To su sve igrači na koje Gennaro Gattuso večeras nije mogao da računa večeras za gostovanje Laziju. Dakle, polovina prva postave. Uspeo je nekako skrpi startnih 11 Milana i dođe na prag veliki pobede kojom bi preuzeo četvrto mesto na tabeli od direktnog konkurenta u borbi za Ligu Šampiona, ali njegov tim opet nije uspeo da sačuva mrežu. Usotalom, Rossoneri su samo jednom ove sezone sačuvali mrežu u prvenstvu.

Iako Lazio nije u nekoj posebno dobroj formi, bio je favorit protiv desetkovanih Rossonera koji su se muški nosili i uz dozu sreće uspeli da osvoje velika tri boda na Olimpicu sa kojima su preuzeli čevrto mesto od današnjeg rivala. Možda bi bod uoči meča bio i uspeh za Milan s obzirom na kadrovsku situaciju, ali s obzirom kako su ostali bez celog plena, teško da će proslaviti ovaj remi.

Gattuso je prvi put u sezoni morao da izvede odbranu sa torjicom pozadi. Uspeo je nekako da je skrpi tako što su bekovi Abate i Rodríguez glumili štopere, a Calabrija i Borini dodatno ojačali bokove. U špicu je morao da igra roviti Cutrone jer Gattuso nije imao nijednog drugog napadača na raspolaganju.

I pored toga, Milan je dobro parirao Lacijalima u prvom poluvremenu. Çalhanoğlu je imao najbolju šansu u prvih 45 minuta kada je Strakosha vrhovima prstiju uspeo da spreči gol. Na drugoj strani su pretili Immobile, Parolo, a Milinković-Savić je propustio lepu šansu da pasom spoji Immobilea sa golom.

U drugom poluvremenu je Lazio bio bolji, šanse su imali Sergej, Luis Alberto, Marušić... Srpski vezista je opet pružio slabu partiju i u 64. minutu ga je zamenio Joaquin Correa. Borini je imao sjajan šut koji je Strakosha nekako uspeo da zaustavi.

Điđo Donnarumma je održao Milan u igri fantastičnom odbranom Wallacu. Milan je imao još jednu šansu preko Çalhanoğlua, a onda je u 78. minutu dobio poklon s neba. Malerozni Wallace je šut Kessiéja skrenuo u svoju mrežu.

Lazio je krenuo napred svim silama. Donnarumma je uspeo još jednom sjajnom intrevencijom da zaustavi Immobilea, ali ne i da izdrži do kraja. Lazio je napravio opsadu Milanovog gola, gosti su se uspaničili i poklekli. Joaquin Correa je u 94. minutu uspeo da lukavo šutira po zemlji kroz šumu nogu i lopta je završila u mreži.

Možda Lazio nije upisao tri planirana boda, ali je uspeo da se zadrži na četvrtom mestu ispred Milana. Ko zna, možda ovaj gol bude odlučivao u putniku u Ligu Šampiona na kraju sezone...