12.1.19.

Paquetá? Vrlo dobro; Cutrone? Odlično (VIDEO) (FOTO)

Milan prošao u četvrtfinale Kupa Italije...

Posle Lazija, evo i Milana u četvrtfinalu Kupa Italije. Rossoneri su pred sobom imali vrlo teško gostovanje u Đenovi protiv Sampdorije, ekipe uz vrha tabele Serije A, ali uspeli su da posle produžetaka slave sa 2:0 i sada čekaju boljeg iz susreta Napoli - Sassuolo.

Mnogo više od samog rezultata u kupu - ipak je plasman u Ligi Šampiona primarni cilj Milana ove sezone - navijače Milana zanimalo je da na delu vide najnovije skupoceno pojačanje iz Brazila - Lucasa Paquetu. Gennaro Gattuso gurnuo ga je u vatru od prvog minuta i čini se da nije pogrešio. Prema onome što je pokazao u prvih 88 minuta u dresu Rossonera deluje da je spreman za napore koje iziskuje liga poput Serije A.

Brazilac je počeo u veznom redu sa Bakayokom i Kessijem. Pokazao je zavidan nivo kreativnosti, da je jak na lopti, vrlo dobar u pasu. Daleko od toga da ova jedna partija nešto znači, pogotovo jer se radi o kupu, ali dileme nema da Paquetá ima temelj i predispozicije za nešto veliko.

I pored nekoliko atraktivnih poteza mladog Brazilca šou je večeras ipak ukrao Patrick Cutrone. Njega je Gattuso poslao na teren u 90. minutu umesto Castilleja, a ovaj mu vratio odvevši Milan u narednu rundu kupa. Uz dva lepa pogotka. Cutrone je pogađao u 102. i 108. minutu. Prvi put na lepo dodvanje Andree Contija, a drugi put posle pasa Hakana Çalhanoğlua. Oba puta 21-godišnji Italijan pokazao je vrhunski osećaj za realizaciju...

Do Cutroneovih pogodaka Sampdorija je bila bolja i imala bar tri šanse samo od početka produžetaka da stigne do gola. Pepe Reina bio je sjajan i spasao svoju mrežu...